Kolejne krótkofalarskie spotkanie w HARTMAKu :-)

Spotkania radiowe w HARTMAKu stały się już tradycją Klubu SP2PUT. 🙂 HARTMAK specjalizuje się w obróbce cieplnej, plastycznej i konstrukcjach stalowych dla przemysłu. http://www.hartmak.com.pl/  Z przychylności Henryka SP2WH – właściciela Zakładu Obróbki Cieplnej HARTMAK, mieszczącego się przy ul. Witebskiej 1A w Bydgoszczy, Klubowicze SP2PUT korzystają „od zawsze”…  Serdecznie dziękujemy Henrykowi Dowiedz się więcej…

Wielki przegląd funkcji HRD 6.X – ponad 2 godziny… :-) :-)

Zakup nowego transceivera zazwyczaj generuje dodatkowe koszty. W przypadku wielu Klubowiczów jest to nabytek nowej wersji oprogramowania Ham Radio Delux, w której uwzględniono sterowanie nowoczesnymi TRXami. 🙂 🙂 HRD z pewnością nie jest najlepszym programem logującym, lecz jest doskonałym „kombajnem” pozwalającym na wszechstronne sterowanie TRXem /także zdalne/ i uruchamianie wielu Dowiedz się więcej…

DX Cluster – rozszerzenie funkcjonalności

Owocem dzisiejszej narady w klubie i wielkiej aprobaty dla programistycznych zmagań naszego eksperta Andrzeja SQ2FRB jest kolejne rozszerzenie funkcjonalności DX Clustra: ·         Dodano komendę „wsp” – pokazuje listę wszystkich użytkowników i węzłów polskich.·         Dodano możliwość możliwość wyszukiwania w czterech wariantach: all – w de, dx, rmk; tylko de, tylko dx, tylko Dowiedz się więcej…

Rozbudowa serwera APRS – zapraszamy do podłączania węzłów :-)

Andrzej SQ2FRB niestrudzenie doskonali funkcjonowanie serwera APRS. 🙂 🙂 Zapraszamy administratorów do skorzystania z możliwości uruchomienia monitora pakietów dla swoich węzłów. Przykłady testowego funkcjonowania dla SQ2MO i SP5PKK: http://klub.sp2put.pl/sq2mo  http://klub.sp2put.pl/sp5pkk  Możliwość podejrzenia, co słyszy i co ostatnio słyszał (1000 pakietów) dany węzeł, z pewnością ucieszy adminów. 🙂 🙂 Serwer SP2PUT Dowiedz się więcej…

All the best to SP2PUT via PSAT :-)

Testując ustawienia radia do pracy w APRS, nie mogłem zapomnieć o przesłaniu najlepszych życzeń dla naszego Klubu SP2PUT poprzez satelitę.  🙂 PSAT – NO-84 – ParkinsonSAT – Naval Academy OSCAR 84 – jest radioamatorskim satelitą, który ma na swoim pokładzie przemiennik APRS funkcjonujący na częstotliwości 145.825 MHz. Nazwa ParkinsonSAT została Dowiedz się więcej…

DX Cluster z RBN /Skimmer/

Reverse Beacon Network – do tej sieci nasłuchujących odbiorników trafiają poprawnie zdekodowane sygnały telegrafii i emisji cyfrowych. Sieć rejestruje wywołania wraz z poziomem sygnału odbieranej stacji. DX Cluster z Reverse Beacon Network /Skimmer/ SR2PUT jest częścią sieci HamNET w Bydgoszczy i jest dostępny bezpośrednio z poziomu przeglądarki jako strona WWW Dowiedz się więcej…

DX Cluster SR2PUT

Wiosenny nastrój i sprzyjająca klubowa atmosfera wyniosły krótkofalarską pasję Andrzeja SQ2FRB do poziomu „szału twórczego”. 😉 🙂 Właśnie sprawił Klubowiczom i wszystkim Krótkofalowcom regionu kolejną radość: DX Cluster – serwis komputerowy, służący do wzajemnego informowania o aktywności na pasmach stacji DX-owych. 🙂 🙂 DX Cluster SR2PUT jest częścią sieci HamNET Dowiedz się więcej…

Regionalny serwer APRS

Wielka krótkofalarska pasja Andrzeja SQ2FRB znów zaowocowała radością dla Klubu – tym razem w formie serwera APRS. 🙂 Stałym informatycznym wsparciem służy nam także Artur LB9MG z dalekiej Norwegii. Serwer jest dostępny dla użytkowników z Internetu pod adresem: klub.sp2put.pl   (port 14580 – standardowy), a dla AmprNETu: sp2put.ampr.org (port 14580). Status Dowiedz się więcej…

Próby Narrow Band Emergency Messaging System: MT63 i MFSK – 27.02.2018

Próby NBEMS – Narrow Band Emergency Messaging System były realizowane z wykorzystaniem programu AndFlmsg. „Sesja NBEMS” – 144,500 MHz  w godz.: 19.30–20.30 – nadawały radiostacje: SP2ST Sławomir, SP2ATJ Tomasz, SQ2FRB Andrzej. Pozorowano transmisje w warunkach terenowych. Telefony były przełączone w „tryb samolotowy”. Ponieważ promujemy genialną myśl techniczną naszego rodaka Pawła Dowiedz się więcej…

Wielki sukces emisji MT63 w zbiorowych testach egzaminacyjnych NBEMS :-)

Dziś w południe w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy ad hoc zorganizowano zbiorowe próby NBEMS. Stu kilkudziesięciu studentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych odebrało i zdekodowało zestaw pytań egzaminacyjnych za pomocą androidowej aplikacji Tivar. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tivar&hl=pl Instalacja i poprawna konfiguracja aplikacji zajęła studentom mniej niż Dowiedz się więcej…

Mobilne testy SSTV

Dziś w godzinach południowych nasi klubowi „obrazkowi eksperci”: Benedykt SQ2PVB i Andrzej SQ2FRB przeprowadzili testy SSTV ze stacji oddalonych od siebie o ok. 38km. 🙂 Testy zakończyły się pełnym sukcesem! Gratulacje dla stacji SQ2PVB/m! 🙂  

Próby Narrow Band Emergency Messaging System – 6.2.2018

Próby NBEMS – Narrow Band Emergency Messaging System były realizowane z wykorzystaniem androidowej aplikacji AndFlmsg. „Sesja NBEMS” – 144,500 MHz  w godz.: 20.30–20.45 – nadawały radiostacje: SQ2RBY Grzegorz, SP2ST Sławomir. Pozorowano transmisje w warunkach terenowych. Telefony były przełączone w „tryb samolotowy”. Nacisk w ćwiczeniach położony był na „emergency’ową” modulację MT63_2000 Dowiedz się więcej…