Spotkania radiowe w HARTMAKu stały się już tradycją Klubu SP2PUT. 🙂

HARTMAK specjalizuje się w obróbce cieplnej, plastycznej i konstrukcjach stalowych dla przemysłu. http://www.hartmak.com.pl/ 

Z przychylności Henryka SP2WH – właściciela Zakładu Obróbki Cieplnej HARTMAK, mieszczącego się przy ul. Witebskiej 1A w Bydgoszczy, Klubowicze SP2PUT korzystają „od zawsze”…  Serdecznie dziękujemy Henrykowi za wieloletnie wsparcie!

Wczorajszy niedzielny „najazd na HARTMAK” miał dodatkowy wymiar „komputerowy”… 🙂

Z tezą, iż we współczesnym krótkofalarstwie triumfować będą SDRy, a tradycyjne TRXy staną się tylko dodatkiem do wszechmogących komputerów, powoli godzi się także starsze pokolenie Klubowiczów. Poprzez wymianę sprzętu, samokształcenie oraz cyrkulację indywidualnych i grupowych doświadczeń staramy się dogonić naszą studencką brać, zapatrzoną w supernowoczesne krótkofalarskie technologie. 😉

W niedzielę po testach polowych masztów, anten i zasilania akumulatorowego, kontynuowana była przerwana w środę w klubie „sesja komputerowa”…

Konfiguracja Ham Radio Deluxe na dodatkowych laptopach, notebookach i terminalach HP, makra do DM-780, serwery do zdalnego sterowania radiostacją, kopie zapasowe dysków – całkowicie pochłonęły czas „hartmakowania” – nikt nie zauważył, że robi się późno – rozjeżdżaliśmy się daleko po 19.

Musieliśmy znaleźć także czas na aktualizację „szwajcarskiego scyzoryka” linuxiarzy – rewelacyjnego, bazującego na Debianie Knoppixa, który doczekał się właśnie wersji 8.2, datowanej na 15 maja 2018 roku. Indywidualne zestawy ratunkowe Klubowiczów na pendrive’ach zostały zaktualizowane. Po telefonach od kolegów wiem, że już dziś ratowały niektórych z opresji… http://knoppix.net/

Przebojem niedzielnego spotkania w HARTMAKu był dotykowy monitor MIMO – techniczne cudo do zastosowań nie tylko polowych – sygnał i zasilanie podawane jest jednym/jedynym (!) kablem USB. 🙂 🙂 🙂

https://www.mimomonitors.com/products/mimo-vue-hd-display-um-1080c-usb-capacitive-touch

Niektórzy z Klubowiczów cieszą się już z nowego, względnie taniego (199zł) nabytku do pracy w terenie: na ekranie notebooka – kombajn HRD, a na dodatkowym MIMO – oprogramowanie SDR.

W imieniu uczestników /tylko niektórzy są na fotce/ dziękuję Henrykowi SP2WH za gościnność i do zobaczenia na kolejnym krótkofalarskim „Spotkaniu w HARTMAKu”. 🙂 🙂