Dziś w południe w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy ad hoc zorganizowano zbiorowe próby NBEMS.

Stu kilkudziesięciu studentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych odebrało i zdekodowało zestaw pytań egzaminacyjnych za pomocą androidowej aplikacji Tivar.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tivar&hl=pl

Instalacja i poprawna konfiguracja aplikacji zajęła studentom mniej niż 30 sekund.

Pytania egzaminacyjne na formularzu IARU zostały zakodowane w Narrow Band Emergency Messaging System za pomocą programu AndFlmsg.

http://sp2put.pl/komunikaty/nbems-interfejs-programu-andflmsg/

Skorzystano ze stworzonej przez Pawła SP9VRC  EmComowej emisji MT63.

http://sp2put.pl/komunikaty/pawel-sp9vrc-nie-tylko-mt63-i-olivia/

http://sp2put.pl/komunikaty/nbems-mody-cyfrowe-w-lacznosci-kryzysowej/

Do transmisji wykorzystano system nagłaśniający aulę wykładową – mikrofon został zbliżony na odległość kilku centymetrów do głośnika telefonu z uruchomioną aplikacją AndFlmsg, a studenci odebrali przekaz „z powietrza” za pomocą smartfonów z aplikacją Tivar.

Emisja MT63 jest niesamowita! 🙂 🙂

100% studentów odebrało i poprawnie zdekodowało 100% !! 🙂 pytań egzaminacyjnych na formularzu IARU. 🙂

Wielkie zainteresowanie studentów cyfrową transmisją danych zostało wykorzystane do promocji krótkofalarstwa i krótkiego interaktywnego wykładu na temat łączności alarmowej i działalności Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej.

Można pokusić się o stwierdzenie, że ogromny potencjał emisji MT63 oraz jej 100% efektywność w dzisiejszych zbiorowych testach egzaminacyjnych, przyczyniły się do promocji SP EmCom i przysporzyły krótkofalarstwu wielu sympatyków. 🙂 🙂

Sławomir SP2ST