22 kwietnia 2023 roku, przypadło wyjątkowe spotkanie. Ta data kojarzyć się będzie klubowiczom nie tylko z faktem Światowego Dnia Ziemi, ale również jako dzień wiosennych porządków. Punktualnie o 11:00, 7 ochotników zameldowało się na dachu Akademika Politechniki Bydgoskiej, by raz na zawsze pożegnać się z anteną Yagi.

Przez długie lata to właśnie ona była kojarzona z Akademickim Klubem Krótkofalowców, który wcześniej znajdował się budynku akademika, na 10 piętrze.  

Dopisała zarówno pogoda jak i ekipa, która sprawnie dokonała demontażu anteny oraz 6metrowego masztu wraz z rotatorem. Jak na Dzień Ziemi przystało i tutaj w ramach recyclingu, Sławek SP2HCZ, zaproponował wykorzystanie elementów anteny jako anteny 3-pasmowej pionowej na KF. Szczegóły niebawem na stronie klubowej. 

Fotki od Szymona:

 Film Wojtka SP2GPS:


 

Kategorie: Spotkania i wyjazdy

0 komentarzy

Dodaj komentarz