Karty QSL to element tradycji związanej z nawiązywaniem łączności radiowych. Zadaniem papierowej  karty jest udokumentowanie przeprowadzonej łączności. Korespondencji wymieniają się kartami na których zawarte są podstawowe informacje na temat przeprowadzonej łączności:

  • znak operatora,
  • znak korespondenta,
  • pasmo radiowe,
  • tryb pracy radiostacji,
  • moc nadajnika,
  • rodzaj anteny,
  • raport nadany,
  • raport odebrany,

Tradycyjnie karty ozdobione zdobione są ilustracją związaną z miejscem pracy stacji radioamatorskiej.Karty QSL (potwierdzenia łączności) są podstawą do zdobywania dyplomów wyczynowych w sporcie radioamatorskim.

Od kilku lat coraz bardziej popularną formą wymiany potwierdzeń są systemy elektroniczne: LOTW, e-QSL.

Kilka wzorów kart QSL stosowanych przez klub SP2PUT

[nggallery id=”1″]

Kategorie: Aktywność na pasmach

0 komentarzy

Dodaj komentarz