Kolejne czwartkowe spotkanie w klubie SP2PUT zaowocowało wieloma pomysłami, a przede wszystkim podjęciem decyzji dotyczącej WebSDR. Po konstruktywnych dyskusjach dotyczących klubu i działalności, cała obecna dziś, 6-osobowa ekipa udała się to „punktu radiowego” celem demontażu serca odbiornika. 

Bydgoski WebSDR od dłuższego czasu, przez swój wiek i wyeksploatowanie, sprawiał problemy miłośnikom nasłuchu z bydgoskiej lokalizacji. Uspokajamy, demontaż obecnego sprzętu, wcale nie oznacza pożegnanie z nasłuchami. Niebawem ekipa PUTu, oczywiście z Grzegorzem SQ2RBY na czele, przygotuje całkiem nową konstrukcję oraz ofertę 😉 Szczegóły niebawem.

Podczas czwartkowego spotkania podjęta została również decyzja o zinwentaryzowaniu i „zdjęciu” całego sprzętu klubu z lokalizacji Błonie i Śródmieście. Z racji problemów logistycznych członkowie klubu podjęli także decyzję o rezygnacji z „wieży”, na której znajduje się infrastruktura HamNetu. W najbliższym czasie Rafał SP2RCH oraz Mateusz SP2EMB odwiedzą ją celem oczyszczenia i przywrócenia do stanu sprzed użyczenia.

Tradycyjnie dzisiejsza dokumentacja fotograficzna:

Czwartek - 25.05.2023

Anteny na dachu - czwartek 25.05.2023


0 komentarzy

Dodaj komentarz