Bydgoski Festiwal Nauki to coroczna impreza popularnonaukowa organizowana przez bydgoskie uczelnie wyższe mająca na celu prezentację osiągnięć i promocję nauki wśród mieszkańców miasta i regionu. Dnia 25 maja (piątek) nasz klub rozłożył radiostację terenową na placu obok Auditorium Novum przy ul. Kaliskiego 7 by przybliżyć krótkofalarstwo odwiedzającym. Pogoda dopisała i daliśmy radę przedstawić szerokie spektrum działalności krótkofalarskiej. W ramach pokazu:

  • omówiliśmy nasze hobby i odpowiedzieliśmy na pytania uczniów oraz osób zainteresowanych

  • zaprezentowaliśmy sprzęt i anteny

  • przeprowadziliśmy łączności SSB z innymi krajami

  • przeprowadziliśmy łączności cyfrowe w systemie D-STAR

  • odebraliśmy mapy pogodowe z satelit NOAA

 

Irek SQ2RCI

Kategorie: Spotkania i wyjazdy

0 komentarzy

Dodaj komentarz