Screenshot_2015-01-27-19-35-26Jeżeli przemiennik D-Star lub domowy gateway pracujący w sieci D-star jest zarządzany w oparciu o oprogramowanie ircdbb gateway możliwe jest zdalne sterowanie takim przemiennikiem (gateway-em) w zakresie linkowania do przemienników oraz reflektorów. Takie sterowanie możemy realizować np. za pomocą programu ircdbb remote na telefony z systemem Android. Po instalacji wystarczy wprowadzić w konfiguracji dane do przemienników i gatewey-ów (można ustawić kilka jednocześnie).

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia dla naszego przemiennika przemiennika SR2UVF to:

  • IP: 89.191.131.117
  • Port: 3000
  • hasło: tak jak do sieci wifi w klubie

Linkujemy wybierając sieć i numer reflektora oraz jego port lub wpisując z ręki znak przemiennika i jego port. Aby dodać do ulubionych wystarczy przytrzymać przycisk łączenia przez chwilę.   W przypadku sterowania domowym gateway-em należy uaktywnić opcję zdalnego sterowania w programie ircdbb gateway a na telefonie wprowadzić numer IP komputera w sieci lokalnej.

Program dostępny na platformy: Android, Windows Phone, iOS,

Dodatkowe materiały: Instrukcja autora (tłumacz google) Filmy ilustrujące działanie programu.

Sławek sq2hcz