Symbol SSID Bus – autobus – nieczęsto pojawia się na apeeresowej mapie, a już szczególnie rzadko autobus zabytkowy.

   

Jako fan krótkofalarstwa i motoryzacji wziąłem udział w imprezie ,, Z okna zabytkowego autobusu – Bydgoszcz wczoraj i dziś”.  I Edycja związana była z 50. rocznicą utworzenia linii Nr 54. Organizatorem tego bardzo interesującego wydarzenia jest Filip Kuncewicz. Wykorzystano tabor Muzeum Komunikacji w Paterku, któremu szefuje Artur Lemański. Projekt uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Miasta Bydgoszczy.

W sobotę 13.10. 2012 r. o godz. 12.00 z Palcu Kościeleckich autobus marki Jelcz 043 tzw. „Ogórek” (licencja Skoda 706 RTO) wyruszył w trasę po Bydgoszczy szlakiem Kanału Bydgoskiego. Odwiedził m. in. śluzę przy ul. Wrocławskiej, a następnie ul. Koronowską pojechał w kierunku Opławca, gdzie wysłuchaliśmy wykładu o elektrowni wodnej (jak i miejsca plażowania wielu Bydgoszczan). Następnie przez osiedle Piaski, pod mostami kolejowymi (ul. Żeglarska/Unii Lubelskiej) przejechał nowo wyremontowaną ulicą Dworcową. Dalej ul. Królowej Jadwigi przez most, ul. Marszałka Focha, gdzie zatrzymał się przy Operze Nova. „Ogórek” zakończył trasę przy Placu Kościeleckich.

System APRS bardzo zainteresował organizatorów i uczestników przejazdu. Była okazja do promocji krótkofalarstwa. W kolejnej edycji ramki będą wysyłane radiowo.

Michał SP2MSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz