Klub SP2PUT reprezentowali: Andrzej SP2CA i Edward SP2JP.

Materiał przygotowany i udostępniony dzięki uprzejmości Mieczysława SP3CMX.

Jak co roku, 1-go maja w Łagowie Lubuskim odbyło się już XXIII Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru, zlokalizowane w Rezerwacie Przyrody nad Jeziorem Trześniowskim, którego organizatorem był Ryszard SP3HBF przy współudziale Lubuskiego Oddziału Terenowego PZK OT-32. Pogoda dopisała. Punktem kulminacyjnym spotkania była tradycyjna wielka jajecznica, tym razem z 500 jaj, przygotowana przez Ryszarda oraz koleżanki i kolegów z Klubu SP3PLD w Świebodzinie. Odbyła się giełda krótkofalarska. Przez spotkanie przewinęło się ok. 250 osób z prawie wszystkich okręgów SP oraz z Niemiec, Anglii i Czech. Z terenu spotkania pracowało wiele radiostacji na falach krótkich i ultrakrótkich, różnymi emisjami analogowymi i cyfrowymi. Odbyło się wiele pokazów technik łączności, prezentacje anten i sprzętu radioamatorskiego. Bartek SP3CAI pokazał, wykonane przez siebie Przenośne Laboratorium Naprawcze Krótkofalowca. Mietek SP3CMX przedstawił zainteresowanym działanie Remote Control RCForb na Androidzie i PC, operując zdalnie stacją Klubu REBEL DX Group w Suchej Beskidzkiej k/Krakowa i stacją pod Gorzowem Wielkopolskim. Jak zwykle ładnie zaprezentował się Klub SP3PWL z Wolsztyna i przedstawiciele Klubu SP3PLD ze Świebodzina. Było też coś dla miłośników strzelania sportowego. Można było powędkować i ponadawać z Parku Krajobrazowego SPFF-0059. Do dyspozycji był też przemiennik FM SR3ZJ i Digi APRS SR3NJE w pobliskim Jemiołowie i HotSpoty D-Star na spotkaniu. Takie spotkania są bardzo integrujące i potrzebne, gdyż prowadzą do osobistego, wzajemnego, lepszego poznania się i wymiany doświadczeń. Ryszard SP3HBF zaprasza wszystkich za rok 1-go maja do Łagowa Lubuskiego, ul. Kolonia 13. Do zobaczenia!

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz