Akademicka Sieć Łączności Kryzysowej prowadziła wczoraj w godz. 20.30-21.00 sprawdzenie łączności na „częstotliwości klubowej” 145,525MHz, a w godz. 21.00-21.30 uczestniczyła w kolejnym wtorkowym Teście łączności przez całą Polskę na częstotliwości 144,500MHz, organizowanym przez Radomską Grupę Radiową.

W godz. 21.30-22.00 na „częstotliwości klubowej” 145,525MHz odbyła się dyskusja panelowa i podsumowanie ćwiczeń.

Klubową stacją prowadzącą SP2PUT i węzłową w ogólnopolskim teście, kierował Grzegorz SQ2RBY – Prezes Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej.

W ramach ASŁK i Teście łączności przez całą Polskę aktywne były nasze lokalne stacje:

SQ2RBY – Grzegorz, SP2CA – Andrzej, SP2BPS – Andrzej, SP2DTW – Zdzisław, SP2EMB/m – Mateusz, SP2GPS – Wojciech, SP2JP – Edward, SP2SJ – Marcin, SP2ST – Sławomir, SQ2DEF – Damian, SQ2FRB – Andrzej.

Do pracy w Teście łączności przez całą Polskę wyznaczone zostały „silne” stacje: SP2PUT, SP2JP, SP2CA.

Dzięki inicjatywie Marka SQ2BNN i Edwarda SP2JP udało się przeprowadzić łączność ze stacją Andrzeja SQ2AJN z nadmorskiej Stegny, najpierw na 145,525MHz, a następnie w ogólnopolskim teście na 144,500MHz.

Ogromne ukłony kierujemy w stronę niezawodnego Waldemara SP2ONG, który kolejny raz udostępnił infrastrukturę węzłów Echolink – testu łączności przez całą Polskę można było słuchać nawet w Nowym Mieście Lubawskim.

http://sq2yc.qrz.pl/

https://www.qrz.com/db/SQ2AJN

http://www.hf.radom.pl/

Wtorkowe ćwiczenia należy uznać za bardzo udane, pomimo niesprzyjających warunków propagacyjnych.

Gratulacje dla Kolegów z Radomskiej Grupy Radiowej, których akcja z każdym tygodniem nabiera rumieńców. 🙂

Serdecznie dziękujemy członkom Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej za udział w ćwiczeniach! 🙂 🙂