antena-cq-krzyzakWichura powaliła maszt z anteną CQ.  W sobotę 2 lutego z Arturem i Danielem zdemontowaliśmy to co z niej zostało.

Podczas wichury (która nie wydawała się aż tak mocna) puściła kotwa odciągu od strony zachodniej, a następnie to samo stało się dla odciągu południowego. W wyniku tego maszt z anteną przewrócił się na wschodnią stronę podnosząc betonową podstawę.

Uszkodzeniu uległo sporo elementów:

  • krzyżak lewy – pogięty
  • krzyżak prawy – połamany spaw
  • tyczki rozpórek – połamane przynajmniej 3 sztuki

antena-cq-po-awarii

Przy okazji wyszły inne kwiatki które miały wpływ na skuteczność anteny – kable koncentryczne przy rotorze i przełączniku ramek były uszkodzone. Generalnie antena i tak wymagała generalnego remontu. Prawdopodobnie zastąpimy ją anteną typu yaga na pasma 20/15 /10m którą pozyskaliśmy z demontażu w Fordonie.

Sławek


0 komentarzy

Dodaj komentarz