Pomieszczenia SP2PUT wczoraj pękały w szwach! Dwudziestu facetów (niestety, nie wszyscy „zmieścili się” na fotografiach) urządziło sobie niezłą warsztatową zabawę… 🙂 😉

 

Najpierw, oczywiście!, /ASŁK chyba zbyt zdominowała 🙂 działania klubowe!/, było podsumowanie Ćwiczeń „Przerębel 2018” i dyskusja nad terminami wprowadzenia w życie praktycznych wniosków.

Najwięcej uśmiechu było przy testach anten AL-800. W stronę wybitnego klubowego logistyka Marcina SQ2DR kierujemy jeszcze raz niskie ukłony! Przy 2W „ręczniaka” z anteny w warsztacie wychodziła TAKA MOC, że w operatorni naścienny zegar zaczął odliczać czas do tyłu! 😉 Niektórzy postulowali wręcz wprowadzenie zakazu stosowania tych anten w paśmie 70cm, by nie prowokować „obrońców przemiennika”. 🙂

Próby NBEMS – Narrow Band Emergency Messaging System zgromadziły prawdziwych pasjonatów. Po kliku testach i „odczarowaniu” tabelki CHECK, formularze IARU przechodziły z zachowaniem wszystkich polskich znaków diakrytycznych i interpunkcji. 🙂

Kółko notebookowców z namaszczeniem rozwiązywało problemy ze sterownikami… Po kliku godzinach zmagań i na ich twarzach zagościł uśmiech… 🙂 🙂

Antenowi wyczynowcy na długo zaanektowali warsztat i eksperci przemiennikowcy musieli przenieść się do pokoju konferencyjnego, w którym przedwzmacniaczowcy narzekali, że „te gotowe płytki, to już nie chcą się nawet same zamontować…” ?! 😉

Telewizor – prezent dla Klubu od Roberta SP2ROB i Benedykta SQ2PVB z Teamu B&B WIELKIE DZIĘKI ! 🙂, okazał się doskonałym narzędziem wizualizującym możliwości rozwiązań technicznych problemów. Od przyszłego tygodnia zostanie wzbogacony o przystawkę pozwalającą na bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku z telefonów Klubowiczów. Kolejne ukłony należą się Szymonowi SQ2KLX za naprawę telewizyjnego zasilacza.

Klubowy pchli targ pozwolił wielu Klubowiczom na uzupełnienie sprzętowego zaplecza lub zakosztowanie cudów najnowszej krótkofalarskiej techniki. 🙂

Wszyscy dobrze się bawili i bardzo późno wychodzili uśmiechnięci. Do kolejnego spotkania! 🙂 🙂

Zapraszamy!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz