Dziś Klub SP2PUT zainaugurował sezon łączności terenowych. Spotkaliśmy się niedaleko siedziby Klubu na terenie dawnego Księstwa bydgosko-wyszogrodzkiego  w Grodzisku Wyszogród.

Chociaż na samej nadwiślanej skarpie dokuczał bardzo zimny wiatr, to można stwierdzić, że pogoda nam dopisała. Anteny i radiostacje polowe rozłożyliśmy na kilku wzgórzach, a bazę zorganizowaliśmy w zacisznej dolinie. 🙂 🙂

Furorę zrobiła antena fali bieżącej na kilka pasm KF, konstrukcji Grzegorza SQ2RBY. Bardzo niski WFS i zadziwiająca skuteczność wzbudziły u wszystkich niekłamane uznanie. Warto podkreślić, że na terenie Grodziska Wyszogród, pomimo bliskości infrastruktury miejskiej, poziom szumów był dziś minimalny. 🙂

Modyfikacjom wymiarów anten na pasmo 6m nie było końca… Wykorzystanie tego pasma zapowiada się dla Klubowiczów bardzo interesująco, zwłaszcza w kontekście pracy Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej. 🙂

Ponieważ w ostatnich miesiącach środowe spotkania klubowe „zwyrodniały” do prawie wyłącznie pracy warsztatowej i konwersacji czysto technicznych, dziś było miejsce i czas na zaspokajanie potrzeb społecznych Klubowiczów. Przy kilku pysznych tortach, pączkach, kawie i tradycyjnej kiełbasce z grilla, gawędziło się bardzo miło i długo. Okazało się, że po wielu latach interesującej działalności SP2PUT, można już pokusić się o twierdzenie, że Klub wytworzył własną kulturę organizacyjną i wiele swoistych artefaktów fizycznych, językowych oraz behawioralnych. Powstają już nawet klubowe mity i legendy…  😉 😉

Doskonale dziś się wszyscy bawiliśmy, za co Klubowiczom i Sympatykom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania terenowe już w maju.  🙂 🙂 🙂