TAMA – Krótkofalarskie warsztaty APRS

Tama podnosi poziom!

Gorąco zapraszamy na jubileuszowe X Krótkofalarskie warsztaty APRS – Tama 2012, które odbędą się w sobotę – 2 czerwca w okolicach Bornego Sulinowa, nad tamą na rzece Piława /53*32’28″N 16*29’57″E/.


Motto warsztatów: Tama podnosi poziom!

Osoby zainteresowane udziałem w tej niezwykle interesującej imprezie proszone są o kontakt z Wiceprezesem Klubu SP2PUT – Mateuszem SP2EMB.

Można także dokonać rejestracji indywidualnej na stronie: http://www.aprs.pl/ut12.htm
Termin zgłoszenia uczestnictwa upływa 26 maja 2012 r.

Każdemu krótkofalowcowi posiadającemu własny znak wywoławczy mogą towarzyszyć dodatkowo 3 osoby.

Miejsce na namiot, miejsce do parkowania i pobyt w dniach dodatkowych powinny być zgłoszone także do 26 maja.
Rezerwacji miejsc w bazie noclegowej w pobliskim Bornym Sulinowie należy dokonywać we własnym zakresie.
Spotkanie odbywa się w środku lasu, dlatego bardzo przydatny okazuje się sprzęt rekreacyjny w postaci rozkładanych krzesełek i stolików, parasoli i zadaszeń.

Zapewne wzorem lat ubiegłych nie będzie obowiązku opłaty wpisowego. TAMA korzysta z gościnności właściciela terenu – Zbyszka SP3BTT. Wydatki związane z organizacją i posiłkami zwykle pokrywa Andrzej SP3LYR. Prosimy jednak wszystkich uczestników o wsparcie funduszu warsztatów niewielką kwotą (w zeszłym roku było to 25 zł). W zamian uczestnik otrzyma smycz do identyfikatora oraz magnetyczną plakietkę z logo Polskiej Grupy APRS.

Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek: grochówka w południe oraz kiełbasa na wieczorne ognisko. Cały czas dostępny jest smaczny świeży chleb, który jak w poprzednich latach zostanie darowany przez Krzysztofa SP3SLK. Dostarczone będą również naczynia jednorazowego użytku. Zachęcamy uczestników do przywiezienia domowych wypieków do popołudniowej kawy.

Pierwsze warsztaty APRS nad tamą na rzece Piława zostały zorganizowane 10 lat temu – 14 czerwca 2003 r. Nowa technologia podbijała serca polskich krótkofalowców, a potrzeba wymiany doświadczeń i skoordynowania powstających sieci wywołała spontaniczną reakcję Andrzeja SP3LYR i Zbyszka SP3BTT.
Program TAMY 2003 zawierał, przede wszystkim, prelekcje, prezentacje, dyskusje i ćwiczenia o charakterze ogólnym /od czegoś trzeba było zacząć 🙂 /: założenia systemu APRS, programy i sprzęt stosowany w APRS, aktualna praca systemu w SP i plany rozwoju.

Z każdym rokiem fanów APRS przybywało, a TAMA zgodnie ze swoim mottem, podnosiła poziom i to skokowo. Podczas warsztatów nad rzeką Piławą spotkać można wybitnych elektroników, radiotechników i informatyków prezentujących najnowocześniejszą myśl techniczną zaklętą w profesjonalnie wykonane konstrukcje na bazie własnych projektów i udoskonalenia sprzętu fabrycznego: TRX, WX, TNC, trackery, digi, igate, programy i aplikacje.
Zabawa terenowa ze sprzętem do nawigacji APRS stała się już tradycją.

Na TAMIE 2011 klub SP2PUT reprezentowany był przez Mateusza SP2EMB, Michała SP2MSC i Sławomira SP2JST /Michał i Sławek nie mieli jeszcze wtedy własnych znaków wywoławczych/. Cała trójka wróciła pod ogromnym wrażeniem intelektualnej apeeresowej przygody w magicznej atmosferze rzeki, okolicznych lasów i jezior.

[nggallery id=”15″]


0 komentarzy

Dodaj komentarz