Z okazji tegorocznych Dni Nauki nasz Klub zorganizował 31 maja stoisko plenerowe przed Audytorium Novum UTP.

Nie był to typowy „krótkofalarski polny dzień”, gdyż korzystaliśmy z zasilania sieciowego. Pogoda i doskonały nastrój dopisały i na koniec spotkania wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż takie plenerowe klubowe spotkania powinny być organizowane częściej.

To był wspaniały dzień różnorodnych krótkofalarskich testów. 🙂

Prezes Klubu – Konrad SQ2KLY dał popis łączności prowadzonych za pomocą „ręczniaków”.

Artur SP2AGX eksperymentował z prototypem amatorskiej automatycznej skrzynki
antenowej.

Sławek SQ2HCZ testował nowy TRX Icom 7100 w pracy w łącznościach cyfrowych.

31.5.2014Kłaniam się za prezentację możliwości emisji JT65 – to było niesamowite – dekodowanie sygnału przy wartości -23dB!

DXy w odległości wielu tysięcy kilometrów łatwo „zaliczane” przy mocy 5W!

Daniel SQ2KLU dał popis łączności emisją CW z wykorzystaniem TRX Kenwood TS-590. Na fonii udało się zrealizować łączność z Andrzejem SP2CA nadającym z UK.

Ireneusz SQ2RCI przedstawił zalety łączności cyfrowej DV i szokował klubowiczów technologią rozszerzonej rzeczywistości, wykorzystywanej do obserwacji przelotów satelitów amatorskich w czasie rzeczywistym. Dzięki  specjalistycznym aplikacjom na telefony, precyzyjne ustawienie anten do łączności via Sat było dziecinnie łatwe.

W kilku przelotach satelity SO-50 testowaliśmy dwa zestawy satelitarne: z anteną Arrow 146/437-10WBP oraz anteną HM według DK7ZB. Jerzy SP2BZR i gość z Chojnic – Wiesław SP2NAS docenili szeroką wiązkę fabrycznej anteny.

Moim zdaniem, było to jedno z najbardziej interesujących klubowych spotkań w tym roku. Warto od czasu do czasu zejść z klubowych wyżyn na eksperymentalne poletko. 🙂

Organizatorom bardzo dziękuję!

Sławomir SP2JST

[nggallery id=”64″]

[nggallery id=”65″]


0 komentarzy

Dodaj komentarz