Komunikat do wszystkich członków, wszystkich zarejestrowanych w SEC sieci łączności kryzysowej.

Nad Polskę nadchodzi głęboki front niżowy z zachodu niosący ze sobą silny, porywisty wiatr. Możemy spodziewać się kolejnego silnego orkanu o nazwie „Grzegorz„, który powoli dociera do zachodnich granic kraju.

Niniejszym z dniem. 2016.10.28, godz. 13:30, ogłaszam stan podwyższonej gotowości dla wszystkich sieci łączności kryzysowej. O dalszych krokach i ewentualnym uruchomieniu sieci ratunkowej podam odrębny komunikat w razie rozwoju sytuacji vs prognozy pogody.

Dalsze działania koordynuję w skali krajowej wspólnie z Grupą Szybkiego Reagowania SP EmCom PZK tj. Błażejem SQ3TGV i Maćkiem SQ5EBM.

Prośba aby Koleżanki i Koledzy zrzeszeni w sieciach byli przygotowani na konieczność podniesienia gotowości do stanu alarmowego praktycznie w każdej chwili.

Prośba o posiadanie przy sobie radiotelefonów przenośnych VHF/UHF FM oraz telefonów komórkowych w przypadku opuszczania miejsca pobytu.

Vy 73, Michał SP9XWM
Koordynator SP EmCom PZK