Klasycznie techniczny eksperyment Inter-MAI-75 zaczyna odgrywać ważną społeczną funkcję integrującą krótkofalowców i nasłuchowców całego świata. 🙂

Transmisje SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzane są cyklicznie kilka razy w roku i traktowane przez międzynarodową społeczność radioamatorów jak święta w kalendarzu. 🙂

Muszę przyznać, iż bardzo chętnie ulegam temu świątecznemu krótkofalarskiemu nastrojowi.

Nie mogę sobie odmówić emocji uczestnictwa w czymś fascynującym i jednoczącym ludzi ze wszystkich kontynentów. To prawie namacalne i jednocześnie transcendentne poczucie więzi poprzez ISS z Mleczną Drogą i całym Wszechświatem…  😉 😉

Tenże społeczny i techniczny fenomen generuje od kilku dni nieprawdopodobny ruch w mediach społecznościowych i portalach tematycznych. Można zachwycać się niesamowitymi, wysublimowanymi parametrami wykorzystywanego do odbioru i dekodowania sprzętu i rezultatami w postaci obrazów perfekcyjnej jakości oraz promienną radością zwykłych śmiertelników, którzy odebrali swoje pierwsze w życiu „obrazki z kosmosu” za pomocą najtańszej ręcznej radiostacji i telefonu.

Przy odrobinie szczęścia nawet niefortunna w odbiorze satelitów x510 potrafi coś zdziałać i zapewnić zdekodowanemu obrazkowi skromne miejsce w Galerii ARISS SSTV, dając świadomość partycypacji w międzykontynentalnej uroczystości.  🙂

 

http://www.spaceflightsoftware.com/ARISS_SSTV/index.php

Sławomir SP2ST

Poniżej „urobek” z dzisiejszego wieczoru:

Andrzej SQ2FRB

Edward SP2JP

Robert SP2ROB

Zbigniew SQ2BNW

 

Sławomir SP2ST

 

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz