Łączy ich APRSowa pasja… Na punkcie transmisji ramkami UI protokołu AX.25 mają prawdziwego bzika! 🙂 🙂

Do Grupy należy kilku Klubowiczów… 🙂

Nazwa „Grupa Przyjaciół Adama” ewoluowała… aż zatoczyła pełny krąg. 🙂 🙂

„Od zawsze” najbardziej optymistycznie nastawionych do świata ludzi można spotkać cały dzień na lokalnej częstotliwości 439,700MHz FM.

„Od zawsze” byli najmilszymi, najsympatyczniejszymi i najwierniejszymi Przyjaciółmi Klubu SP2PUT.

Już na „TAMIE 2012” używaliśmy dzisiejszej nazwy:

komunikaty/tama-2012/#more-1356.

 

Na „Święcie Grzyba 2013” i spotkaniu na 18 południku mówiono: „Klub Przyjaciół Adama”.

komunikaty/swieto-grzyba-2013-i-spotkanie-na-18-poludniku/

 

Akcja „Taczka wiedzy” spetryfikowała nazwę „Klub Przyjaciół Adama”.

komunikaty/taczka-wiedzy-wizyta-u-andrzeja-sp2wmu/

 

W roku 2014 na czas TAMY i operacji „DIGI APRS w Krzywogońcu” do „Klubu Przyjaciół Adama” dołączył kronikarz Klubu SP2PUT i wobec władz Polskiej Grupy APRS i PZK, Klub występował pod oficjalną nazwą „Bydgoska Grupa Inicjatywna”.

komunikaty/w-krzywogoncu-stanie-digi-aprs/

komunikaty/digi-aprs-sr2kg-pomyslnie-przeszedl-testy/

Wiosną roku 2015 następuje powrót do nazwy pierwotnej i odtąd „Grupa Przyjaciół Adama” raduje nas swoją pasją do dziś.

spotkania/pokazy-krotkofalarskie-25-kwietnia-2015-r/#more-5212

komunikaty/fotografie-ze-spotkania-fanow-aprs-tama-2016/#more-6643

komunikaty/dziekujemy-wszystkim-uczestnikom-za-udzial-w-krotkofalarskim-spotkaniu/

komunikaty/kolejny-rekord-we-wtorkowych-14-11-2017-testach-lacznosci/

W imieniu „Grupy Przyjaciół Adama”, serdecznie zapraszam Klubowiczów i Sympatyków SP2PUT na krótkofalarskie spotkania jesienno-zimowe, które odbywają się co dwa tygodnie w piątki o godz. 17.00 w Pubie Antena.

Przygotowując powyższy tekst odbyłem wspaniałą duchową podróż w kilkuletnią krótkofalarską przygodę. Stare fotografie ożywiły bliskie sercu wspomnienia z uprawiania wspaniałego hobby, w którym drobne sukcesy cieszą nieraz bardziej, niż największe osiągnięcia w pracy zawodowej.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy! Zauważyliście zapewne, że na bardzo wielu fotografiach lokalne środowisko krótkofalowców OT04 bawi się i pracuje razem: zdjęcia uwieczniły wspólnotę, w której współdziałają byłe i obecne Zarządy, Komisje, Kluby i niezrzeszeni. To miłe spojrzenie w przeszłość budzi we mnie nadzieję na ponowną, szybką integrację krótkofalowców w imię przyszłych miłych wspomnień o czasie obecnym.

Sławomir SP2ST

 


2 komentarze

Dodaj komentarz