… chciałoby się powiedzieć, ale tak spokojnie to nie jest. Popołudniowy ekspresowy przegląd sprzętowy przyniósł wyniki, których nikt się nie spodziewał. Problemy z łącznością, które spotkały nas w paśmie 2m w sobotnich ćwiczeniach miały swój początek zapewne jeszcze w czasie zimowych mrozów. Dziś już na spokojnie sprawdzając krok po kroku sprzęt dotarliśmy z Andrzejem SP2CA do smutnej i zaskakującej prawdy. Antena Diamond X510, która dzielnie pracowała przez ostatnie miesiące we wtorkowych sprawdzeniach łączności oraz w lokalnych ćwiczenia łączności kryzysowej, pokazała nam jęzor, co na reflektometrze objawiło się wartością bliską 5. Można by powiedzieć SWR „na piątkę”, ale niestety trzeba będzie pewnie z pięćset peelenów zapłacić za naprawę Kenwooda TM-V71, z którego w pasmie 2m wypluwany jest ledwo 1W mocy, a w paśmie 70cm jakieś marne 2W. Radio pojechało na badania i ewentualną operację. Tymczasowo niejako w zastępstwie będzie występowała inna para, Bigstar wraz Icomem ID-E880. Czekamy na brak opadów atmosferycznych, aby zdjąć X510 i zrobić jej remont.

Grzegorz SQ2RBY


0 komentarzy

Dodaj komentarz