SP2PUT_na_mapach_Google_3Klubowicze, Sympatycy SP2PUT i przyszli krótkofalowcy korzystający z serwisów Google, z łatwością odszukają SP2PUT na Mapach Google. Darmowy serwis z mapami funkcjonuje od 2005 r., a mieszkańcy Polski mają możliwość korzystania z Kreatora Map Google od 2012 r.

W lewym górnym rogu wyszukiwarki, wystarczy wpisać znak wywoławczy SP2PUT /lub sp2put/, a Mapa Google natychmiast przeniesie nas do kampusu uniwersyteckiego przy ul. Profesora Sylwestra Kaliskiego i w osobnym oknie po lewej stronie, wyświetli fotografie i dane teleadresowe SP2PUT.

https://www.google.pl/maps/place/SP2PUT+Akademicki+Klub+Kr%C3%B3tkofalowc%C3%B3w/@53.1426084,18.1324169,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47031664abdfc9bb:0xf1e385778f194aea?hl=pl

Na serwisie Google Maps bazuje także darmowa usługa Mapy Google na telefony komórkowe /Google Maps for mobile/. Fani Google Now nie muszą nawet wpisywać adresu Klubu – wystarczy, że po haśle wywołania: „Ok Google” lub naciśnięciu przycisku z ikoną mikrofonu, wypowiedzą nazwę „SP2PUT”, a zostaną przeniesieni do aplikacji z mapą i propozycją uruchomienia nawigacji do siedziby Klubu.

Pasjonatom zegarków z systemem Android Wear wystarczy wypowiedzenie komendy: „Nawigacja” i celu: „Dom studenta Fordon” lub adresu: „Profesora Sylwestra Kaliskiego 12”, by automatycznie uruchomić aplikację do nawigowania na smartfonie. Dodatkowo na tarczy zegarka wyświetlane są: mapa Google i wskazówki nawigacyjne w postaci kart z Google Now.

Sławomir SP2ST