W dniu dzisiejszym (02.07.2016) gościliśmy wraz z Andrzejem SP2CA oraz Edwardem SP2JP na „Krótkofalarskim grillu” w miejscowości Kruszwica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie nas krótkofalowców, naszych żon/dziewczyn, a także przyjaciół odbyło się w iście urlopowej scenerii, jak również z urlopową pogodą w tle.
Wszyscy byli uśmiechnięci, radośni oraz skorzy do rozmów na tematy nie tylko związane z naszym hobby.
W części oficjalnej kilku kolegów zaprezentowało różne aspekty naszego hobby. Było trochę ciekawostek o aktywacji zamków na terenie naszego kraju, były opowieści o łącznościach mikrofalowych.Wśród poruszanych zagadnień nie zabrakło tematyki transceiverów na pasmo 80 metrów w postaci kitu do samodzielnego montażu. Andrzej SP2CA opowiedział o stacji pogodowej opracowanej przez Andrzeja SQ2FRB i łatwości jej budowy w oparciu o tani i dostępny sprzęt z demobilu.
Moja skromna osoba zarysowała temat aktywacji polskich szczytów  w programie SOTA, oraz sprzętu krótkofalarskiego wykorzystywanego podczas górskich wędrówek.W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 osób, między innymi Prezes SPOTC Grzegorz SP3CSD oraz koledzy z okolic Warszawy i Skierniewic.
Spotkanie przebiegało jak przystało na krótkofalowców w atmosferze ham spiritu, z pozytywnym nastawieniem wobec innych oraz z chęcią dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem.
Bardzo dziękujemy krótkofalowcom z Inowrocławia i okolic za możliwość uczestniczenia w tak ciekawie zorganizowanej i bardzo dobrze przygotowanej od strony logistycznej imprezie.

Grzegorz SQ2RBY


0 komentarzy

Dodaj komentarz