Dzisiaj ekipa klubowa w składzie: Grzegorz SQ2RBY, Edward SP2JP i Andrzej SQ2FRB prowadziła prace montażowe i remontowe na węźle HamNET NodeS.

Miło nam poinformować Klubowiczów o postępach prac w rozbudowie bydgoskiej sieci HamNET. 🙂

  • Zainstalowano radiolinię pracującą w paśmie 6cm wraz z okablowaniem w celu podłączenia do sieci SP2JP oraz przyszłościowo zainteresowane stacje.
  • Zainstalowano i uruchomiono zarządzalny switch/router przekazany do klubu przez Jakuba SP2BJ /dziękujemy 🙂 /- nodeS.sp2put.ampr.org [44.165.44.173].
  • Przy okazji prac montażowych wykonano przegląd instalacji antenowej wraz z okablowaniem i mocowaniami stacji APRS SR2PUT i pogodowej SR2WX – brak zastrzeżeń.
  • Przejrzano moduł zasilania awaryjnego dla węzła – trzeba się przymierzyć do wymiany akumulatorów.
  • Wykonano ekranowanie kabli sygnałowych (sterujących zmianą kanałów w radiu) w celu wyeliminowania nieprawidłowości SR2PUT/SR2WX, związanych z samoczynnym nieplanowanym przełączaniem częstotliwości 144,950/144,800 – trwa testowanie rozwiązania.

W tym czasie druga klubowa ekipa w składzie: Henryk SP2WH, Zdzisław SP2DTW i Andrzej SP2CA, prowadziła działania logistyczne związane z przygotowaniami do kolejnego klubowego terenowego spotkania krótkofalarskiego, które zaplanowane jest na 3 maja. Koledzy rozstawili już, między innymi, duży namiot na terenie firmy HARTMAK.

Miłym akcentem po trudach pracy było towarzyskie spotkanie obu ekip. 🙂 🙂

Poniższa fotogaleria jest nielada gratką dla krótkofalowców mieszkających w zachodniej części miasta i pragnących przyłączyć się do sieci HamNET – zawiera widnokręgi z poziomu anteny NodeS. 🙂

Obu klubowym ekipom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie! 🙂

 

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz