Po podsumowaniu ćwiczeń ASŁK i RGR Mamy powody do radości,

o godz. 21.40 Koordynator ASŁK Grzegorz SQ2RBY zarządził zmianę częstotliwości pracy na 144,500MHz celem przeprowadzenia prób transmisji SSTV. Emisja ta stanowi jeden z istotniejszych elementów technik komunikacyjnych wykorzystywanych w łączności kryzysowej.

W warunkach terenowych nie zawsze jest możliwość zastosowania interfejsu pomiędzy TRX a telefonem lub PCtem, więc w ćwiczeniach ASŁK zawsze wykorzystywany jest najprostszy i niezawodny wariant: mikrofon radia z wciśniętym PTT zbliżany jest do głośniczka telefonu przy nadawaniu obrazu, a przy odbiorze: mikrofon telefonu znajduje się blisko głośnika radia.

Dla stacji Centralnej lub Węzłowych, pełniących funkcję Stacji sztabowej, przewiduje się wykorzystanie interfejsu jak na przykładzie poniżej, w którym Andrzej SQ2FRB testował odbiór na PCcie i tablecie: 

Radiostacja węzłowa SQ2FRB.

We wtorkowej „Sesji SSTV” na 144,500MHz – nadawały: SQ2RBY Grzegorz, SP2ST Sławomir, SQ2FRB Andrzej, SQ2PVB Benedykt, a odbierały: „niezliczone” radiostacje 😉 + „niezliczone” SWL. 😉 😉

Dziękujemy Wszystkim za aktywność, życzymy sukcesów w łączności i zapraszamy do wstąpienia w szeregi ASŁK:

lacznosc-kryzysowa/

category/aslk/

Zespół Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej

 

Poniżej kilka przykładów zdekodowania obrazków za pomocą niewysublimowanego sprzętu:

Tomasz SWL – QTH Pakość JO92BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin SP2SJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łukasz SP2JTC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert SP2ROB

 

Sławomir SP2ST