Aktywnie działające na terenie naszego województwa SP EmCom Kujawy i Akademicka Sieć Łączności Kryzysowej z każdym tygodniem pogłębiają cenne doświadczenie nie tylko poprzez prowadzenie ćwiczeń indywidualnych, lecz także wspólne działania skoordynowane, nieograniczone terytorialnie do nominalnej lokalizacji sieci.

W podsumowaniu cotygodniowych wtorkowych /19.12.2017/ testów łączności Wtorkowe testy łączności – podsumowanie

Szef SP Emcom Kujawy – Wojciech SQ2WSZ napisał:

„(…) Akademicki Klub Krótkofalowców – SP2PUT przy UTP w Bydgoszczy jako centralnie umieszczona stacja w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego świetnie spełnia rolę dużego węzła sieci SP EmCom.
Tego typu testy potwierdzają tylko, że działając na zasadzie współpracy, SP EmCom Kujawy wraz z Akademicką Siecią Łączności Kryzysowej są w stanie prowadzić skoordynowane działania na terenie byłego województwa bydgoskiego (teren OT04), pokrywając zasięgiem swoich stacji cały jego obszar.
Tego typu testy to tylko zalążek wspólnych inicjatyw i działań.
Pozdrawiamy ASŁK z Inowrocławia!”  🙂