PW-Sat2 – satelita studencki zbudowany na Politechnice Warszawskiej przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego. Jest następcą obiektu kosmicznego PW-Satpierwszego polskiego sztucznego satelity, który w lutym 2012 roku znalazł się na orbicie okołoziemskiej.

PW-Sat2 rozwinie swój kosmiczny żagiel o powierzchni 4m² z folii mylarowej o grubości 6μm podczas misji, która zaplanowana jest w 2018 roku.

Trzymaj kciuki za pomyślne rozwinięcie żagla! 🙂 🙂

Opowiedz o tym kosmicznym wydarzeniu w kręgu rodziny, przyjaciół i znajomych! 🙂

Udostępnij informacje o studenckim obiekcie kosmicznym na portalach społecznościowych! 🙂

Twój udział w akcji promocyjnej tego innowacyjnego akademickiego projektu zachęci inwestorów do rodzącego się w Polsce przemysłu kosmicznego i pozwoli rozwinąć skrzydła młodym inżynierom kosmicznym przy budowie kolejnego studenckiego satelity! 🙂 🙂

Niech żagiel PW-Sat2 będzie inspiracją do rozwinięcia żagli Twojej kariery!

Klubowicze i Sympatycy SP2PUT

https://pw-sat.pl/


0 komentarzy

Dodaj komentarz