RSO – aplikacja typu „must have” dla członków Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej, Klubowiczów i Sympatyków SP2PUT, wszystkich Krótkofalowców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regionalny System Ostrzegania (RSO) obejmuje swym zasięgiem całą Polskę.

Komunikat (ostrzeżenie) generowany przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego (WCZK) trafia do naziemnej telewizji cyfrowej (do telegazety i w postaci paska na ekranie telewizora), aplikacji telefonicznej RSO, a także na stronę internetową urzędu wojewódzkiego.

Zdaniem władz, RSO uważamy jest za bardzo potrzebny i bardzo funkcjonalny. Jest i będzie rozwijany. W pierwszym półroczu 2017 roku w całym kraju w ramach RSO wygenerowano 6459 powiadomień, 1309 ostrzeżeń i osiem ostrzeżeń alarmowych.

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Można ją wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Aplikacja na system Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvp.komunikaty

Aplikacja na system Apple – IOS:

https://itunes.apple.com/pl/app/regionalny-system-ostrzegania/id919928660?mt=8

Aplikacja na system Windows Phone:

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/regionalny-system-ostrzegania/9wzdncrdffhv?rtc=1

Aplikacja telefoniczna zawiera poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych, pogrupowane w następujące kategorie:

  • Poradnik obywatela
  • Alarmowanie i ostrzeganie
  • Ewakuacja
  • Pożary
  • Powodzie i podtopienia
  • Skażenia, epidemie, zatrucia
  • Pogodowe zjawiska ekstremalne
  • Terror
  • Bezpieczny wypoczynek
  • Zagrożenia naturalne i techniczne.

Umieszczone w galerii zrzuty ekranu z telefonu pomogą zorientować się w funkcjonalności aplikacji.

Używam i polecam!

Sławomir SP2ST