Stworzony w 2005 r. przez Google serwis internetowy pozwalający na planowanie tras podróży, przeglądanie map i panoramicznych widoków z poziomu ulic oraz wyszukiwanie obiektów, jest dziś jedną z najbardziej popularnych darmowych usług na świecie.

Mapy Google / Google Maps są standardowym oprogramowaniem w większości nowoczesnych telefonów komórkowych.

Umieszczenie poszczególnych radiostacji Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej na Mapach Google pozwoli mieszkańcom Bydgoszczy i okolic na szybki dostęp do efektywnego systemu łączności awaryjnej i kontaktu z państwowymi jednostkami zarządzania kryzysowego oraz innymi podmiotami realizującymi zadania ratunkowe i ochronne w czasie zdarzeń kryzysowych.

 

 

 

 

 

Członkowie ASŁK posiadają własny sprzęt radiowy, często przewyższający parametrami urządzenia służb profesjonalnych, dzięki czemu mogą zapewnić łączność lokalną, ogólnopolską i globalną.

Krótkofalowcy nie są anonimowi – wykonując łączność zawsze przedstawiają się swoim znakiem wywoławczym precyzyjnie identyfikującym korespondenta. Podstawowe dane osobowe i adresowe są ogólnie dostępne.

Umieszczenie radiostacji na Mapach Google zajmuje kilka minut i może zostać zrealizowane podczas każdego klubowego spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

Radiostacja węzłowa SP2ST

Radiostacje węzłowe Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej

Sławomir SP2ST