Przemiennik DMR SR2UVF z racji lokalizacji w Fordonie, swym zasięgiem obejmuje tylko połowę Bydgoszczy. Łączności radiowej nie sprzyja wydłużony kształt naszego miasta (30km w osi wschód-zachód) oraz położenie śródmieścia w pradolinie Brdy.

Na mapie poniżej przedstawiony jest aktualny zasięg dla urządzeń ręcznych (kolor zielony) oraz stacji samochodowych (kolor żółty).

W związku z tym, aby poprawić łączność w paśmie UHF, sensowne jest zbudowanie drugiego przemiennika, który swoim zasięgiem pokryje centrum i zachodnie dzielnice w zakresie łączności z urządzeń ręcznych, a stacje mobile miałyby możliwość pracy także z nowo budowanej obwodnicy (cześć zachodnia i północna).

Lokalizacja którą dysponujemy, pozwala na pokrycie zasięgiem następującego terenu:

Oba przemienniki mają pracować na wspólnej grupie 260260, co pozwoli na wykorzystanie w najnowszych radiotelefonach funkcji roamingu i pokrycie zasięgiem następującego terenu:

Osoby zainteresowane wsparciem budowy drugiego przemiennika DMR dla Bydgoszczy zapraszamy do kontaktu.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz