Kopiowanie i przetwarzanie bez pisemnej zgody firmy www.tme.eu zabronione.W ostatnią środę zrobiłem mały przegląd i czyszczenie komputera naszej stacji klubowej. Wysokie temperatury i problemy z wentylatorem obudowy nie sprzyjały stabilnej pracy. Po gruntownym czyszczeniu i wymianie wentylatora obudowy wygląda na to że wszystko jest ok. Podziękowania dla Andrzeja SP2CA. Przyniesiony przez niego HUB USB rozwiązał problem brakujących gniazd po awarii jednego z nich na płycie głównej.

W obecnie chwili wszystkie funkcje sterujące PC działają:

  • sterowanie CAT i TX
  • sterowanie przełącznikiem anten,
  • sterowanie rotorem yagi 20/15/10m – uwaga zmiana na COM9,
  • sterowanie zasilaczem stacji,

Aktualna konfiguracja anten ns TRX:

  • ANT1 – anteny DELTA i DIPOL na stołówce przełączane za pomocą przełącznika antenowego
  • ANT2 – yaga na pasma 20/15/10m

Sławek sq2hcz


0 komentarzy

Dodaj komentarz