Dla części Klubowiczów, Sympatyków SP2PUT i Gości odwiedzających naszą stronę, problematyka preperingu może wydać się dyskusyjna… Wielu ludzi wypełnia charakterystyki desygnatu nazwy „prepers”, chociaż z samym słowem się wcześniej nie spotkało…  🙂

Źródłosłów wskazuje na angielskie słowo „prepare” – przygotowywać się. Ruch preperski narodził się w USA i bardzo szybko rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty. Czy to tylko chwilowa moda? Imponująca samodzielność i samowystarczalność w zaspokajaniu podstawowych ludzkich potrzeb w ekstremalnych warunkach oraz pełna gotowość do przetrwania nawet w apokaliptycznych sytuacjach kryzysowych zasługują na uwagę. Prepersi doceniają rolę niezależnej radiowej łączności alarmowej, a wielu z nich to licencjonowani radioamatorzy. 🙂

FOKUS TV wyemitował serię filmów o gotowych na wszystko prepersach.

Źródło obrazka wyróżniającego wpis:https://survivalistprepper.net/ham-radio-for-preppers-first-contact-shtf-applications/

0 komentarzy

Dodaj komentarz