Bogusław M0NIE – jeden z inicjatorów powołania M0SQC Polish Amateur Radio Club w angielskim Coventry, został oficjalnie uhonorowany członkostwem SP2PUT. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Z działalnością Klubu Bogusław zetknął się dzięki kontaktom z naszym Skarbnikiem Andrzejem SP2CA. W ostatnich latach Andrzej często bywał u rodziny „na wyspach” i spotykał się z ogromną życzliwością środowiska polskich krótkofalowców. Przyjaźń z Bogusławem M0NIE zaowocowała wieloma wspólnymi krótkofalarskimi przygodami.

Krótkofalarska pasja i zapewne nostalgia za Ojczyzną, nakierowały Bogusława na orbitę działalności SP2PUT, na której doznał błyskawicznego przeobrażenia w aktywnego uczestnika radioamatorskich przedsięwzięć naszego Klubu. Bogusław M0NIE szybko dołączył do grona szacownych Ambasadorów SP2PUT, a systematyczne osobiste kontakty z Andrzejem SP2CA i nowoczesne techniki telekomunikacyjne pozwalające na stały kontakt ze wszystkimi Klubowiczami tylko wzmocniły poczucie wspólnoty. Klub SP2PUT zyskał znaczącą placówkę zagraniczną!  🙂

Warto podkreślić także materialny wkład Bogusława M0NIE w rozwój Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej. Podarowany notebook z zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem służy w ASŁK do monitorowania działań jednostek terenowych i wizualizacji systemu APRS w warunkach niedostępności sieci energetycznej i Internetu. Wysokiej klasy odbiornik SDR tymczasowo rozszerzył pasma klubowego WebSDRa, lecz docelowo będzie jednym z podstawowych elementów krótkofalarskiej operatorni, odsyłając do lamusa tradycyjne odbiorniki w klubowych TRXach.

Nowemu Klubowiczowi życzymy radości z krótkofalarskiej pasji!