Kilka tygodni temu padł pomysł zrealizowania latającego przemiennika cross-band. Pierwotnie nośnikiem dla przemiennika miał być szybowiec jednego z pobliskich klubów. Z uwagi na koniec sezonu szybowcowego padłą propozycja aby wykorzystać latawiec który z pomocą Krzyśka i jego wyciągarki powinno udać się wystrzelić na wysokość przynajmniej kilkuset metrów aby umożliwić zabawę DX na FM na pasmach UKF.

Krzysztof zaproponował zastosowanie odpowiednio nośnego latawca skrzynkowego jednak z uwagi na ograniczony budżet na początek przetestujemy coś z dolnej półki widocznego na zdjęciach 🙂

Jako cześć nadawczo odbiorcza zostana wykorzystane nowe chińskie radiotelefony oparte o technologię ziarna ryżu i sprzęt zalegający w szufladach 😉

Zainteresowanych pracą i zabawą przy projekcie zapraszamy do kontaktu w czasie środowych spotkań klubowych.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz