W tym tygodniu udało się w końcu uruchomić główny komputer naszej stacji na nowej płycie wyposażonej w dwurdzeniowy procesor AMD64 X2. Ramu także przybyło – jest teraz 2 GHz.

Nie jest to może demon prędkości na obecne czasy ale całkowicie wystarczy do obsługi stacji oraz komfortowej pracy w emisjach cyfrowych z użyciem DSP. Pierwsze testy z DM780 pokazały że przy dekodowaniu do 20 stacji obciążenie procesora sięga kilkunastu procent. Rozbudowa szła boleśnie ponieważ pierwsza płyta która dotarła miała wadę fabryczną. Płyta została zakupiona ze środków klubowych – procesor i pamięć ufundowała grupa ism

Większa moc i więcej ramu pozwoli w najbliższych dniach na pełną obsługę stacji klubowej w sposób zdalny. Bez problemu będzie możliwa praca foniczna oraz praca emisjami cyfrowymi. Dla zwiększenia możliwości stacja została wyposażona w dodatkowe elementy do zdalnej kontroli:

  • zdalne sterowanie zasilaczem TRXa.
  • zdalne sterowanie przełącznikiem anten.
  • zdalne sterowanie rotorem anteny na pasma 20/15/10m.

Pozostało zainstalowanie aplikacji na serwerze która będzie budziła komputer.


0 komentarzy

Dodaj komentarz