Aplikacja MT63-2000 jest dobrym narzędziem asekuracyjnym i awaryjnym dla programu AndFlmsg w łączności kryzysowej i jest instalowana przez każdego członka Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej. 🙂

komunikaty/nbems-mody-cyfrowe-w-lacznosci-kryzysowej/

komunikaty/nbems-interfejs-programu-andflmsg/

komunikaty/uwaga-plan-testow-na-2-1-2018-pierwsze-proby-nbems/

komunikaty/wtorkowe-2-1-2018-testy-lacznosci-podsumowanie/

oprogramowanie/wtorkowe-testy-nbems-zapraszamy-do-dekodowania/

komunikaty/w-srode-w-klubie-sp2put-testowalismy-przesylanie-obrazow-w-nbems/

komunikaty/migawki-z-wczorajszych-testow-aplikacji-andflmsg/

Autorem (być może Lily AE8ET/ex KD8PMH) jest programista z South Euclid (niedaleko od Cleveland) w stanie Ohio; niestety, już jej nie rozwija. Aplikacja udostępniana jest w Google Play Google Play  przez thinkindifferent.net.

MT63-2000  to bardzo prosta aplikacja do wysyłania i odbierania tekstów w modulacji MT63-2000.

Zaraz po zainstalowaniu przejmuje kontrolę nad mikrofonem i głośnikiem telefonu i jest gotowa do pracy. Niestety, nie pozwala na przekazywanie formularzy i fotografii. Próby dowiodły, że z tekstem działa zawsze. Może okazać się niezbędna w terenowej łączności kryzysowej, gdy AndFlmsg z jakiegoś powodu zawiedzie (Grzegorz SQ2RBY napisał już do autora w sprawie poprawienia niektórych wychwyconych błędów).

MT63-2000 pozwoliła w trudnych warunkach propagacyjnych na skuteczny odbiór w Bydgoszczy /Osowa Góra/ komunikatu nadawanego z Inowrocławia przez Prezesa SP EmCom KujawyWojciecha SQ2WSZ w sytuacji fonicznego raportu RS: 1 (nieczytelny), 1 (ledwo słyszalny sygnał)!!  🙂 🙂

Sławomir SP2ST