yaga03Zakończyliśmy odbudowę anteny typu Yaga na pasma 20/15/10m. Atena ta zastąpiła zniszczoną na początku roku antenę CQ. Antena otrzymał: nowe odciągi dzielone izolatorami, nowe kotwy do odciągów oraz symetryzator. Rotor otrzymał wyłączniki krańcowe co zapobiegnie „ukręcaniu” przewodów zasilających oraz ułatwi pozycjonowanie anteny i sterownika rotoru.  Pierwotne pomiary pokazywały wysoki SWR. Winowajców było dwóch: wzmacniacz mocy wpięty w warsztacie zaraz za TRXem (tutaj brakowało porządnych wtyczek i ekranu) oraz dachowy przełącznik antenowy (zaśniedziałe gniazda). Została jeszcze sprawa usterki sterownika rotoru której usunięcie pozwoli na współpracę z PC. Szczególne zasługi które zostaną uhonorowane orderem z ziemniaka odnotowali:

  • Henryk SP2WH (SQ2AHJ) – nowe kotwy do odciągów i przechowanie anteny,
  • Piotra SP2BPK – symetryzator,
  • Sławek SQ2HCZ – wyłączniki krańcowe,
  • Andrzej SP2CA – główny poganiacz niewolników 😉
  • oraz Irek, Danie, Konrad, Tomek, Szymon i wiele innych osób które w ostatnich tygodniach wspierały czynem i duchem.

[nggallery id=”36″]


0 komentarzy

Dodaj komentarz