Fani ISS i SSTV świętują od wczoraj. 🙂

W dniach 22-23 lutego z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej transmitowane są obrazy amatorskiej telewizji.

Wyjątkową atrakcją jest obrazek 7/12 przedstawiający Dyplom pamiątkowy przygotowany przez PZK, a upamiętniający aktywność SSTV z okazji 80 rocznicy urodzin Jurija Gagarina oraz nawiązujący do Jubileuszu 85 lecia powstania Polskiego Związku Krótkofalowców.

ISS_22.02.2015_odebrany_przez_EB1FMN

 

 

 

 

 

 

Wszyscy, którzy odbiorą ten obrazek i wyślą go emailem na adres: koordynator.ariss@gmail.com otrzymają okolicznościową kartę QSL. W temacie maila należy koniecznie podać: QSL1RS0ISS ZNAK. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 marca godz. 23:59 UTC.

Niestety w przelotach 22 lutego, nad Polską obrazek z pamiątkowym dyplomem PZK nie był nadawany. Odebrał go natomiast Antonio EB1FMN i kilku innych kolegów z Europy Zachodniej.

Niedzielę spędziłem w pracy. Udało mi się jednak zsynchronizować przerwy w zajęciach z przelotami ISS i za pomocą, polecanego przez Sławka SQ2HZ programu do zdalnej obsługi komputera – AnyDesk – odebrać kilka obrazów.

Zestaw odbiorczy:

Antena – pionowa Diamond X510

RX – Icom IC 2820

Oprogramowanie – MMSSTV

Wszystkim Klubowiczom życzę udanego odbioru SSTV 23 lutego!

Sławomir SP2ST


0 komentarzy

Dodaj komentarz