Na 22 lipca, przy dobrej pogodzie planujemy piknik krótkofalarski w miejscowości Pień nad Wisłą, wzdłuż Wisły, na północ od Ostromecka.

Jest to miejsce, w którym w średniowieczu istniał zamek krzyżacki (prokuratoria), zatem radiowa aktywność zalicza się do dyplomu „Zamki Polskie”PBY01 – od dawna niesłyszany w eterze.

Ponadto Pień znajduje się na obszarze Chełmińskiego Parku Krajobrazowego SPFF-032. Planujemy aktywność radiową; możliwość rozwinięcia i eksperymentowania z różnymi konstrukcjami antenowymi, rozmaitymi konfiguracjami sprzętowymi itp… oraz grill, kawa etc.. (w zależności od kreatywności uczestników). 🙂 🙂

Uczestnictwo oraz pomysły proszę zgłaszać do Andrzeja SP2CA drogą mailową (sp2ca@wp.pl, telefonicznie 504 544 888, drogą radiową, lub osobiście w klubie w środę), najpóźniej do czwartku wieczorem.

Zbiórka planowana jest w dniu 22 lipca o godz. 9:30 w klubie. Zabierzemy stamtąd kolegów nieposiadających własnego transportu.

Dobrze zabrać ze sobą dobry humor i sprzęt do łączności na KF i UKF i krzesełka (leżaki), jak rozbolą nogi. Koniec pikniku przewidziany jest na 16:00, może 17:00, w zależności od chęci i pogody. Szczegóły omówimy w najbliższą środę w klubie.

Andrzej SP2CA