Cykliczne spotkanie środowe zostało podzielone na część „gadaną” i warsztatową.
Segment „gadany” poświęcony został podsumowaniu ostatnich wypadów plenerowych i akcji promocyjnych krótkofalarstwa. Dyskusja była bardzo konstruktywna i zaowocowała kilkoma wnioskami, które zostaną zrealizowane w okresie najbliższych tygodni.
Część „gadana” naszych klubowych spotkań nie powinna być spychana na dalszy plan, gdyż służy nie tylko uzupełnieniu komponentów wiedzy i wymiany doświadczeń, lecz pełni także niezwykle ważną funkcję integracyjną zaspokajając potrzeby afiliacyjne Klubowiczów.
Segment warsztatowy – kształcenie konkretnych umiejętności i wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce + kształtowanie właściwych postaw społecznych i efektywnej pracy grupowej: 🙂 🙂
– Andrzej SQ2FRB i Wojtek SP2GPS dopracowywali konfigurację urządzeń sieci HamNET – pogubiłem się w liczeniu ich wejść na dach akademika … 🙂
– Grzegorz SQ2RBY „walczył” z kolejnym komputerem stacjonarnym, który mamy nadzieję wykorzystać do aktywności klubowych.
– Andrzej SP2CA i Zdzisław SP2DTW testowali mierniki mocy i SWR.
– Rafał SQ2YBE konfigurował skrypty na klubowej stronie internetowej do automatyzacji wpisów na Facebooku i Twitterze.
– Sławek SP2ST „przywrócił” elektroniczne sterowanie rotora klubowej anteny, niezwykle przydatne przy pracy zdalnej.
– Mateusz SP2EMB przedstawił tricki i niuanse instalacji i konfiguracji aplikacji krótkofalarskich na najnowszych topowych smartfonach z systemem Android.
– Janek SQ2LKI całkowicie zrekonfigurował swojego laptopa do zdalnej pracy na klubowej radiostacji – testy i próby zakończyły się sukcesem!
– Obdarzony fenomenalnym słuchem Łukasz SWL /przygotowuje się do egzaminu krótkofalarskiego/, prowadził nasłuchy „duchów eteru” – stacji DX-owych niedostępnych dla ucha przeciętnego krótkofalowca.
W SP2PUT jest miło, twórczo i rzeczowo.
Sławomir SP2ST
0 komentarzy