Podczas ostatniego środowego spotkania w dniu 11.05.2016 w Klubie SP2PUT zostało zamontowane pierwsze urządzenie do pracy w sieci HamNET w paśmie 5,6GHz. 🙂  😀 

hamnet_sp2put_2016-05-11_190234

 

 

 

 

 

 

 

Po wcześniejszych przygotowaniach sprzętu, wgraniu odpowiedniego firmware na nasz Mikrotik RB411 i wstępnej konfiguracji, przyszedł czas na montaż.

Zmieniająca się pogoda nie odstraszyła nas. Wraz z Andrzejem SQ2FRB walczyliśmy z silnym wiatrem i w ostatniej chwili przed nadejściem deszczu antena zawisła na maszcie. Ustawiłem ją w kierunku mojego urządzenia, które znajduje się w odległości 3 kilometrów.

Dokręciłem śruby, po czym podziwialiśmy z Andrzejem jeszcze przez krótki czas piękną tęczę, która rozpostarła się nad horyzontem. To była nagroda za nasz trud.  🙂 

Miłe było nasze zaskoczenie, gdy na ekranie komputera zobaczyliśmy, że urządzenie połączyło się z docelowym punktem. Sygnał i jakość trochę słabe, ale wszystko dopracuje się przy kolejnych spotkaniach w klubie.

Wojtek SP2GPS

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz