20.12.2014_17.38UTCArmand SP3QFE i Sławek SQ3OOK pod egidą PZK oraz ARISS Polska organizują akcję dyplomową dla wszystkich, którzy odbiorą obrazy z ISS. Do każdego obrazka należy dołączyć raport o warunkach odbioru oraz w miarę możliwości, nagranie audio odbieranego sygnału.  W pierwszym przelocie udało mi się odebrać 2 obrazki: o 12.41 i 12.38 UTC. Drugi przelot pozwolił na zdekodowanie obrazu nr 7/12 o 14.24 UTC. Trzeci przelot /poza agendą dla Bydgoszczy/ zaowocował fragmentem obrazu o 16.03 UTC, gdyż transmisję SSTV przerwano na korzyść łączności fonicznej z naziemnymi stacjami rosyjskimi. Czwarty przelot przyniósł zaszumiony fragment o 17.31 i względnie dobry obraz nr 1/12 o 17.38 UTC. W ostatnim, piątym przelocie o 19.17 UTC udało mi się zdekodować tylko fragment obrazka 3/12. Sygnał odebrany jakimś cudem, gdyż ISS był teoretycznie poza zasięgiem. Dziś udało się odebrać 7 obrazów. Niestety, także i te Kosmiczne Święta się kończą. Fani ISS i ARISS będą cierpliwie czekać do następnej pasjonującej i inspirującej krótkofalarskiej przygody. Sławomir SP2ST


0 komentarzy

Dodaj komentarz