Dziś w południe eksperymentując z ustawieniami radia i oprogramowania, prowadziłem próby APRS poprzez satelitę PSAT/NO-84. 🙂

Wykorzystanie łączności satelitarnej w działaniach Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej związane jest z pewnością dostępu do przemiennika na orbicie okołoziemskiej w zmieniających się warunkach podczas każdego przelotu trabanta będącego w zasięgu naszych anten i stacji naziemnych pełniących funkcję I-Gate. Próby muszą być regularnie powtarzane!

Dzisiejsze testy należy uznać za bardzo udane – nie było potrzeby wielokrotnego wysyłania ramek w kosmos. 🙂

Potwierdzenia przyszły natychmiast. Za pierwszym razem sygnał z PSATa został odebrany w Paryżu przez stację naziemną F4GUK-1 administrowaną przez Christophe’a. Stacja LA3SHA-15 umiejscowiona Hokksund w dalekiej Norwegii i zarządzana przez Tommy’ego, odebrała ramki z NO-84 podczas drugiej próby.

Gorąco zachęcam członków Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej do testów łączności satelitarnej! 🙂 🙂

Sławomir SP2ST

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz