Jedna z niezwykle popularnych audycji radiowych z cyklu Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie poświęcona została krótkofalarstwu.

Andrzej SP2CA

Redaktor Janusz Weiss z Radia Zet zatelefonował do naszego klubowego kolegi Andrzeja Sp2Ca: SP2CA o naszym hobby

Gorąco zachęcam do wysłuchania bardzo interesującej rozmowy o krótkofalarskiej pasji i wielkiej radości, którą można czerpać z tego wspaniałego, elitarnego hobby.

 

Kiedy w połowie maja 2011 r. całkiem przypadkowo posłuchałem zamieszczonej powyżej audycji, zainteresowałem się krótkofalarstwem i postanowiłem poznać człowieka, który z taką pasją opowiada o radości płynącej ze swojego hobby.

Dość intensywna kwerenda internetowa zaowocowała udziałem w krótkofalarskiej imprezie plenerowej zorganizowanej pod koniec maja z okazji Święta Uniwersytetu. Krótkofalowcy zbudowali przy ul. Kaliskiego całe akademickie miasteczko łącznościowe. Miałem przyjemność poznania Andrzeja SP2CA – Skarbnika i Artura SP2AGX – Prezesa Akademickiego Klubu Krótkofalowców SP2PUT.

Najnowsze – na miarę XXI wieku,  komputerowo-krótkofalarskie technologie tak mną zawładnęły, że już kilka dni później – 1 czerwca 2011 r. zostałem członkiem klubu SP2PUT. To był wspaniały prezent urodzinowy.

Potem także i mi dane było poczuć smak pasji i wspaniałą atmosferę spotkań z niezwykle mądrymi i sympatycznymi fanatykami radiotechniki. Krótkofalarskie wakacyjne spotkania i profesjonalnie zorganizowany kurs operatorski doprowadziły mnie w połowie października do państwowego egzaminu, a następnie uzyskania licencji i własnego znaku wywoławczego.

A wszystko zaczęło się od przypadkowego wysłuchania audycji z cyklu Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie poświęconej krótkofalarstwu.

Niech magia krótkofalarstwa nigdy Was nie opuszcza! 🙂

Sławomir SP2JST